Суббота, 27.04.2024, 06:41
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Детский Интернет-центр 

Александрийской центральной городской библиотеки для детей

Меню сайта
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Наш опрос
Вы посещаете Интернет-центр?
Всего ответов: 70
Друзья сайта
  • Александрийская городская централизованная библиотечная система
  • Центральная городская библиотека им.А С.Пушкина
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Вересень

    Найбільша радість – щастя малечі, найкращий сміх – дитячий

    30.09.2014

              В день великого православного свята, Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, Україна відзначає День усиновлення - свято добра та дитячої надії!         

              Відсвяткували цей день і на Олександрійщині. «Найбільша радість – щастя малечі, найкращий сміх - дитячий»  - під таким гаслом відбулося цьогорічне міське свято з нагоди Дня усиновлення дітей та Всеукраїнського Дня бібліотек, які в Україні традиційно відзначаються 30 вересня.

             Майже 60 хлопчиків і дівчаток разом із батьками (діти з прийомних сімей та ДБСТ) – учасники свята – потрапили до читай-міста, в якому бібліотекарі ЦМБД ім. Ю.Гагаріна спільно з спеціалістами МЦ СССДМ організували й провели цікаві та веселі конкурси, рухливі та рольові ігри.

            Атмосфера свята була особливою – наповненою щирістю і доброзичливістю, напоєною дзвінким дитячим гомоном.

           Під час сімейного вікенду розгорнулася святкова феєрія. Головна ідея полягала в тому, що найцінніший скарб у кожної людини – це РОДИНА і ЗДОРОВ'Я.

            Разом з героями казок лікарем Айболитом, Карлсоном, Бджілкою Майєю, Бабою Ягою, чарівною Феєю, Бармалеєм діти осягали складний світ людських взаємин, вчилися здійснювати гарні вчинки, бути уважними та спостережливими, розумнішими, кмітливішими, добрішими, Кожен з присутніх мав змогу продемонструвати свої творчі та інтелектуальні здібності, навчитися розгадувати кросворд чи встановити свій рекорд у конкурсах на спритність і влучність. Особливо сонячні усмішки діти дарували один одному під час цікавих ігор «Казкові перегони», «Чистюля», «Чарівна лотарея», «Струмок» та інші.

            До того ж, настрою додав музичний віночок дитячих пісень, усмішки, жарти, подарунки і гарні побажання. Завершальним акордом дня стали солодощі, які отримали всі учасники свята.

            Святкова програма та подарунки підняли настрій дітлахам, втім найбільше вони прагнуть лише одного: повернутись у родину та відчувати себе потрібними не лише у свята, а й щодня.          

     

    Бібліотек@ – територія єдності

    30.09.2014

         Уже дванадцять років поспіль 30 вересня бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек.. Цього року дитяча бібліотека разом з іншими бібліотеками країни долучається до ініціативи Української бібліотечної асоціації відзначити Всеукраїнський день бібліотек у загальнонаціональному масштабі під гаслом «Бібліотек@ – територія єдності» та провела Тиждень підтримки бібліотек.

    Бібліотекарям вдалося в приміщенні бібліотеки організувати Бібліотечне містечко, яке функціонувало сім днів. Тут були розміщені інформаційні стенди, куточки, виставки, які висвітлювали матеріали про роботу бібліотеки, друкована продукція, що випускалася бібліотеками: «Дерево ЗНАНЬ», «Острів пригод», Планета «Комп'ютерія», «А у нас – все для вас».

    Найменших відвідувачів запрошували на ігрові майданчики «Завітай до казкового дворика» та «Кімнати казок», де можна посидіти в обіймах з  іграшковими героями: гномами, оленями, осликом-поштарем, слоником, зайчиком; пограти в настільні ігри, полистати Велику Книгу казок.  А активних користувачів запрошували до KINEСT - зони,  де відбувалися цікаві зустрічі, рухливі ігри, активні розваги.

              Протягом Тижня читачі та  всі шанувальників  книги прийняли участь у вересневих акціях :

          -«Запиши у бібліотеку друзів» - 15-30 вересня запис до бібліотеки

    -«Тиждень пробаченого боржника» - 15 вересня - 30 вересня читачі бібліотеки мають можливість повернути заборговані книги без сплати пені за прострочений термін користування

    - «Фліпчарт «Почитай – не пожалкуєш!» - 30 вересня в ході акції учасники матимуть можливість приклеїти яскравий паперовий стікер у вигляді сердечка з назвою улюбленого літературного твору.

    - «Відео-полювання «Бібліотека у моєму життя» - 08-26 вересня відвідувачі книгозбірні можуть потрапити у об’єктив фотокамери або стати авторами цікавих світлин, які відображають людину що читає. Світлини будуть представлені 30.09.2014 року в фойє бібліотеки.

            Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек у стінах бібліотеки здійснилась низка цікавих, пам’ятних  подій, заходів, зустрічей.   Родзинками тижня були: зустріч читаючих людей «Книжкова країна мого дитинства», віртуальний бібліо-глобус «Найбільші бібліотеки світу», літературно-художній ранок «Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря». Завдяки активній взаємодії та підтримці читачів, друзів і партнерів бібліотеки ці дні стали особливо насиченими. У заходах взяли участь широке коло дітей та учнівської молоді,  представників культури,  освіти.  

             Надовго запам'ятається маленьким читачам 30 вересня - День відкритих дверей «У світ захоплень і натхнення, мене ти, Книго, проведи!». Цього дня вони приймали участь в багатьох заходах, спеціально підготовлених для них бібліотекарями.

             Розпочався день читацьким ланцюжком біля пам’ятника Т.Г.Шевченку «Кобзарю, твої слова святі…». Формат заходу дуже незвичний, новий. Студенти училища культури, бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дітей   ім. Ю.Гагаріна, філії № 3 по обслуговуванню дітей та філії №5 зібралися з найактивнішими своїми читачами біля пам’ятника Шевченку для декламації вічно живих поетичних рядків українського генія.  Захід проходив під девізом «Читання не має формату» - кожен бажаючий міг долучитися до читання вголос поезій Тараса Григоровича з будь-якого носія інформації: друкованої чи електронної книги, ноутбуку чи планшету, мобільного телефону чи навіть по пам’яті. Дуже багато учасників цієї акції прийшли у вишиванках. У такій щирій, дружній, істинно українській атмосфері линули геніальні віршовані рядки Шевченка, які й досі радують наші серця.

               А далі була PR-акція «Через цукерку до бібліотеки». Працівники відділу пройшлися головною вулицею міста, дитячими майданчиками, вітаючи дітей та їх рідних із Всеукраїнським святом бібліотек і роздавали цукерки з рекламою бібліотеки, запрошуючи неодмінно завітати до нас.

              Біля бібліотеки та в її фойє було розгорнуто «Книжкові галявини», лунала музика і дитячі пісні, пісні про книги та бібліотеку. Бібліотечне містечко чекало на своїх гостей.

             На першій галявині була розміщена дизайн-студія. Дітей зацікавила виставка творчих робіт вихованців БДЮТ та місцевої майстрині Чорної В.Д.,  вернісаж малюнків та саморобок, виготовлених руками самих дітей. Виставка була представлена під назвою «На крилах дитячих фантазій».

                Другу галявину представляв «Парад книжкових виставок». Тут були встановлені книжкові виставки для різних груп читачів. Неабиякий інтерес наших читачів викликала книжкова виставка нових надходжень літератури «Осінній подіум – нові книги», виставка-інсталяція «Детектив – це завжди цікаво».

                Книги, які вибрали на представлених виставках, можна було записати тут же, на вулиці в виїзному читальному залі на книжковій галявині «Через бібліотеку – у майбутнє!»,  де бібліотекар для дітей заповнювали формуляри та записували вибрану літературу.

                Четверта ігрова галявина запрошувала дітей  на  цікаві конкурси, ігри, змагання. У змаганнях перемогли, звичайно ж, дружба. То ж всі учасники отримали заохочувальні призи – солодкі ласощі. Потім всі охочі в кімнаті казок бібліотеки могли переглянути мультфільми. А завершилось свято конкурсом малюнків на асфальті «Я люблю мою бібліотеку».

     Задоволені, щасливі, з бібліотечною книгою, пішли діти з Книжкового міста, щоб повернутися сюди знову і знову.

     Протягом акції кожен з відвідувачів мав змогу написати привітання  бібліотекарям та побажання своїй улюбленій бібліотеці: нових цікавих книг, багато читачів, сонячних днів, щирих посмішок, щедрих спонсорів, популярності та процвітання тощо. Кожен з учасників акції отримав сердечко з даними про бібліотеку.

    Атмосфера цього Тижня була дійсно святковою, а настрій – піднесений.   

     

    Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря»

    26.09.2014

             «Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря» - під такою назвою відбувся літературно – художній ранок присвячене 200-річчю від дня народження великого українського поета, художника, пророка національного відродження України, Великого Кобзаря - Тараса Шевченка. Захід організовано та проведено завдяки плідній співпраці бібліотеки з школою, з учителем української мови і літератури Герасименко А.О. Розпочався вечір відеопереглядом «Дітям про Шевченка». З якого учні 6-х класів колегіуму ознайомилися з життєвим та творчим шляхом  Шевченка. Учні інсценували сценки про малого Тараса: «Тарас і Оксана», «Маляр Тарас».

              Було організовано та презентовано виставку книг Т. Шевченка. В цей день були зачитані найкращі твори, адже поезія Шевченка живе, розквітає. Зі строк геніальних творів перед нами постає невмирущий образ великого сина України, його життя, спогадів, бажань та великих мрій для України. У наш час полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібно. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання краса і мелодійність його поезії, його велике прагнення свободи, любов до свого народу,до своєї Батьківщини, мрії про майбутнє. На святі прозвучали пісні «По діброві вітер віє», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт».

     

    Щаслива мить дитинства

    26.09.2014

            Зараз ми всі, і дорослі і діти, прагнемо миру, єдності України, зупинення бойових дій на сході країни. А найбільше мир потрібен малечі, тому що сучасні діти у ХХІ столітті обов’язково повинні мати щасливе дитинство.  Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він відзначається щорічно у вересні. Цей день покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.

            Бібліотекарі влаштували свято миру «Щаслива мить дитинства», на яке завітали учні молодшого шкільного віку ОНВК. Перепусткою на свято була емблема «Голуб миру», як символом миру,  згоди і єднання. Дуже багато слів прозвучало про те, яке значення в нашому житті має мир, скільки людей постраждало від війн, що означає мир між державами, між національностями, мир у сім'ї, мир у школі, мир між собою і друзями. Діточки вчилися розуміти один одного, жити в мирі та злагоді, відповідально ставитися до своїх вчинків, бути справедливими. Висловлюючи своє прагнення щасливого дитинства без війн, діти тримали в руках книги про Україну, гасла  «Діти України – за мир!», «Україна – це наш дім!»

           До цього свята дітлахи готували малюнки на тему  «Хай завжди буде мир». Кожен мав змогу розповісти про те, що хотів показати у своєму малюночку. Адже це не просто дитячі малюнки, їх місія  надважлива: вони найближчим часом будуть відправлені захисникам нашої Батьківщини в зону АТО і зігріють душу та серце мужнім воїнам.

           Цим заходом наші бібліотекарі довели: лише наші спільні зусилля, наполегливість, віра у перемогу, рішучість та споконвічне прагнення до єдності і незалежності українського народу допоможуть вистояти у цій нелегкій боротьбі.

     

    Зустріч читаючих людей

    24.09.14

               Слідуючи головній ідеї Національного проекту «Україна читає дітям» вже п'ятий рік поспіль працівники бібліотеки щоквартально організовують та проводять зустрічі з публічними людьми міста. Сьогодні, учні 9-А та 8-А класів ОНВК мали можливість поспілкуватися з художнім керівником БК «Світлопільський» Яворською Любов'ю Омелянівною. З перших хвилин заходу діти були зачаровані розповіддю Любові Омелянівни про своє життя та улюблену книгу «Звіяні вітром», яку написала М. Міттчел. Цей роман залишив приємні відчуття на все життя Яворської Л.  неймовірним переплетінням палких почуттів й історії, цікавими характерами, манерами, культурою, думками.  Вона намагалася донести школярам про важливу роль книги в житті людини. Разом із Любов'ю Омелянівною на зустріч завітали ВІА «Криниченька» та Яворська Каріна, які порадували всіх присутніх своїм співом.

               Разом із художнім керівником будинку культури на зустріч завітали ВІА «Криниченька» та  Яворська Каріна, які подарували   присутнім свої чарівні пісні.

     

    Найбільші бібліотеки світу

    23.09.2014  

    Бібліотека… Серце завмира,

    Коли пірнаю в тишу таємничу,

    Святилище пізнання і добра,

    Що в майбуття через минуле кличе.

             Такими словами працівники Дитячого Інтернет-центру розпочали віртуальний бібліо-глобус «Найбільші бібліотеки світу». Відвідувачі з великим задоволенням прослухали розповідь про найбільші та найкрасивіші бібліотеки світу, а також переглянули відео «Самые большие и красивые библиотеки мира». Учні мали змогу переглянути фото українських бібліотек, яких налічується понад 40 тисяч. Тож юні читачі впевнилися: люди завжди цінували книги і берегли їх як найдорогоцінніші скарби. Без книг життя неможливе. Тому неможливе воно і без бібліотек. Значення бібліотек в історії світової культури величезне. «Притулки розуму», «аптеки для душі», «будинки мудрості», «книгозберігаючі палати», «храми літератури» - так називали бібліотеки в різні часи і в різних країнах. І як би ми не називали бібліотеку сьогоднішнього дня або бібліотеку майбутнього – вона завжди забезпечує вільний доступ до інформації, освіти, культури, здійснює обслуговування з урахуванням інтересів, віку, потреб громадян, місцевих традицій.